כתבות

נדל"ן מסחרי בישראל בשנת 2018: האם כדאי להשקיע?

רכישת נדל"ן מסחרי הפכה בשנים האחרונות לאפיק השקעה פופולארי, ואם בעבר נחשבו דירות מגורים לערוץ ההשקעה הדומיננטי, הרי שכיום יותר ויותר משקיעים מפנים את משאביהם הפיננסיים למישור המסחרי-עסקי.

מהם הגורמים לעליית הביקוש להשקעות נדל"ן מסחריות?

לפני הכול, מחירי הדיור בישראל, ובהם מחירי הדירות ההולכים ומאמירים עם כל שנה שחולפת, הופכים את ההשקעה בדירת מגורים לעניין יקר למדי הדורש עתודות הון בלתי מבוטלות שאינן נחלתם של רבים מהמשקיעים כיום. מחירי הנדל"ן המסחרי, לעומת זאת, נחשבים אפשריים יותר, שכן כל משקיע כמעט יכול לאתר נכס מסחרי בגודל, במיקום ובמחיר העונים על יכולותיו הפיננסיות.

מעבר לכך, התשואה הנגזרת מנכסי נדל"ן מסחריים נחשבת לגבוהה יותר באופן משמעותי בהשוואה לתשואה העולה מנדל"ן למגורים. כאשר התשואה הממוצעת לדירה עומדת על כשלושה אחוזים בשנה ואילו התשואה השנתית לנכס מסחרי עשויה להגיע לעשרה אחוזים.

יתרון משמעותי נוסף הנלווה להשקעה בנכס מסחרי הוא חוזה ארוך טווח ושקט נפשי לאורך זמן. אם התמודדתם בעבר הקרוב או הרחוק עם תחלופת שוכרים גבוהה, סביר להניח שאתם מכירים מקרוב את כאב הראש הכרוך בחוזי השכירות קצרי הטווח האופייניים לשוק המגורים ותקפים, לרוב, לטווח של שנה אחת בלבד. החיפוש אחר שוכרים חדשים, תקופת הביניים במהלכה עומדת הדירה ריקה, מאמצי פרסום הדירה והטרחה הכרוכה בחתימת החוזה ובהליך ההתנהלות מול כל שוכר, הופכים את ניהולו של נכס מגורים למלאכה מייגעת בהחלט. בנכס מסחרי, לעומת זאת, חוזה שכירות סטנדרטי נחתם לתקופה של 5 שנים בממוצע ומעניק לכם שלוות נפש לאורך זמן.

סוגיית המימון היא נקודה חשובה נוספת המעניקה יתרון לחלופה המסחרית. בנקים בישראל נוטים להעניק מימון בנקאי בריבית משתלמת למשקיעים בנכסים בעלי אופי מסחרי ומציעים הלוואות בתנאים נוחים לרכישת נכסים מסחריים.

Peri Networking – ההזדמנות שלכם להשקעה אטרקטיבית בנדל"ן מסחרי

קבוצת אלדד פרי, בבעלות יזם הנדל"ן אלדד פרי, יוזמת את הקמתו של בניין משרדים חדשני בפארק העסקים בחולון, הנחשב לאחד מאזורי התעסוקה הדינמיים והמבוקשים ביותר באזור מרכז הארץ. בניין המשרדים תוכנן מתוך היכרות מעמיקה עם השטח וזיהוי הביקוש הגובר למשרדים בעלי שטח מצומצם יחסית, משרדים אשר לצדם מתחם נטוורקינג משותף, המאפשר יצירת שיתופי פעולה פורים עם בעלי מקצוע נוספים שקבעו את משכנם במבנה.

בבניין המשרדים, אשר יתנשא לגובה של 10 קומות וישתרע על פני שטח כולל של כ- 11,000 מטרים רבועים בנויים, ייבנו גם 3 קומות חניון תת קרקעי הכוללות יותר מ- 200 מקומות חנייה. מחפשים השקעה מניבה בנדל"ן מסחרי? בפרויקט Peri Networking תוכלו לרכוש משרדים להשקעה בשטח של 40 מטרים רבועים ומעלה, במחיר של כ-360,000 ש"ח בלבד ועם אופציה לסיוע משמעותי במימון הרכישה, וכך באמצעות הון עצמי של 199 אלף ש"ח בלבד תוכלו להפוך לבעליו של משרד במתחם עסקים מצליח!

מעוניינים בפרטים על הפרויקטים שלנו? צרו קשר

כל השדות הינם שדות חובה, נא לוודא את תקינותם.